Dziewięciu zdolnych uczniów z województwa lubelskiego otrzymało w tym roku stypendia od Fundacji „Spiżarnia dla pokoleń”. Są wśród nich młodzi muzycy, tancerze, sportowcy jeżdżący konno czy uprawiający szermierkę.

– Kiedy zdecydowaliśmy się w naszej Fundacji na ufundowanie stypendiów edukacyjnych i sportowych,  przyświecał nam jeden cel – motywować młodych ludzi do podejmowania i kontynuowaniu wysiłków w realizowaniu swoich marzeń, by byli szczęśliwi i w przyszłości mogli zmieniać świat na lepsze. Mam kariery zaczęli właśnie od stypendium Fundacji Spiżarnia – mówi Katarzyna Rzechowska, Koordynator Fundacji „Spiżarnia dla pokoleń”.

O wsparcie mogli ubiegać się uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do 18. roku życia. Przy wyborze stypendystów pod uwagę brane były wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne lub sportowe, pozaszkolna aktywność, zaangażowanie społeczne oraz kwestie materialne. Stypendium będzie wypłacane uczniom przez 5 miesięcy, od lutego do czerwca włącznie. Wnioski na kolejny semestr (jesienno-zimowy) będzie można składać do dnia 31 czerwca.

Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń” została powołana do życia w ubiegłym przez firmę Spiżarnia, która od 19 lat dostarcza Polakom mieszkającym za granicą rodzime produkty. Główną ideą Fundacji jest wspieranie młodych talentów, zarówno wśród dzieci pracowników jak i młodzieży z województwa lubelskiego. Do tej pory ze wsparcia skorzystały m.in. lubelskie Domy Dziecka, Stowarzyszenie Brata Alberta w Lublinie, lubelskie Szkoły Specjalne. Fundacja otworzyła ostatnio salę Spiżarnia Talentów na oddziale Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

 

Źródło: Fundacja Spiżarnia

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/07/2024
temperature icon 19°C
zachmurzenie małe
Humidity 58 %
Pressure 1013 hPa
Wind 12 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top