Stało się. Po naszej publikacji „Stawiarski Marszałkiem, Mulawa bierze fundusze UE!” ze sprostowaniem zwrócił się do nas lubelski sekretarz PiS, Radny Wojewódzki i kandydat na Wicemarszałka Województwa  w jednej osobie – Marek Wojciechowski.

Potwierdził on rekomendowany przez partię skład Zarządu: Jarosław Stawiarski – Marszałek, Wicemarszałkowie Marek Wojciechowski i Jarosław Kwasek, Członkowie Zarządu Michał Mulawa oraz przedstawiciel Suwerennej Polski.  Jednak do naszej informacji o podziale kompetencji w Zarządzie odniósł się mówić klasyczne – nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Jego zdaniem zmiany w Zarządzie są naturalne. Do Sejmiku nie dostał się Zdzisław Szwed, a partia z nowogrodzkiej dąży do odmłodzenia pierwszych szeregów.

– Przede wszystkim chciałem zapewnić, że nikt nie tworzy składu Zarządu przeciwko Marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu, a faktycznego wyboru dokonają Radni na pierwszej Sesji Sejmiku, która odbędzie się 7 maja – zapewnia Wojciechowski.

Kto będzie odpowiadał za fundusze UE w składzie nowego Zarządu Województwa Lubelskiego ? – Tego dowiemy się zaraz po pierwszym posiedzeniu Zarządu. To jego poszczególni członkowie podejmują decyzje w formie uchwały. Wszystko inne jest medialną spekulacją – dodaje Wojciechowski.

Autor:Marek Dronio
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/05/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie umiarkowane
Humidity 81 %
Pressure 1015 hPa
Wind 14 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top