W miniony piątek w Telatynie miał miejsce niezwykły festiwal kolorów, fantazji i tradycji, w postaci Gminnego Konkursu na „Wielkanocne Stroiki, Palmy i Pisanki”.

W konkursie nie brakowało różnorodności i oryginalności. Od eleganckich stroików zdobionych kolorowymi kwiatami po imponujące palmy, w których każda gałązka wyrażała artystyczną wizję twórcy. Nie można też zapomnieć o misternie zdobionych pisankach, które zachwycały nie tylko swoją precyzją, ale i bogactwem motywów i barw.

Jury miało niezwykle trudne zadanie, wybierając zwycięzców spośród tak wielu utalentowanych uczestników. Nagrody dla laureatów ufundowali: Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn pani Alicja Górnik. Spośród 31 prac ( stroiki, pisanki, palmy), które wpłynęły na konkurs komisja nagrodziła najlepsze prace.

„Ten konkurs to nie tylko okazja do prezentacji umiejętności naszych dzieci, ale też wspaniała okazja do spotkania się i wspólnego celebrowania tradycji. Jestem ogromnie dumny z naszej społeczności i z tego, jak wiele radości potrafimy czerpać z prostych, ale pięknych tradycji” – powiedział Wójt Gminy Dariusz Kozłowski podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród.

Konkurs nie tylko promuje lokalną kreatywność, ale też umożliwia mieszkańcom spędzenie czasu w radosnej atmosferze, integrując dzieci i młodzież. Niech więc ta wielkanocna tradycja trwa i inspiruje nas do dalszych działań artystycznych!

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/05/2024
temperature icon 19°C
zachmurzenie duże
Humidity 71 %
Pressure 1014 hPa
Wind 11 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top