W tym roku w dniach 15 i 16 czerwca startuje IV już edycja Świdnik Air Festival. Tegoroczna edycja imprezy lotniczej zbiega się z jubileuszem 70-lecia Miasta Świdnik. Znajmy już pierwszą gwiazdę która zagra na scenie, czekamy również na potwierdzenia zespołów akrobacyjnych oraz solistów którzy wykonają pokazy w powietrzu.

Pierwszą z gwiazd, którą zobaczymy podczas IV Świdnik Air Festival będzie Daria Zawiałow, wystąpi 16 czerwca, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców muzyki. Jej utwory doczekały się ponad 500 milionów odtworzeń na platformie Spotify. Artystka została również zaproszona do projektu Spotify Singles, w którym wcześniej brali udział, m. in. Harry Styles i Miley Cyrus. W jego ramach, wspólnie z Albertem Hammondem Jr, nagrała dwa single, które swoją premierę miały w marcu tego roku.

Daria Zawiałow jest laureatką MTV EMA w kategorii Best Polish Act 2021 oraz sześciokrotną zdobywczynią najbardziej prestiżowej muzycznej nagrody w Polsce – „Fryderyków”. Jej album „Dziewczyna POP”, wydany w 2023 roku szturmem podbił listy przebojów, a TRASA ’92 zawitała do największych hal koncertowych w kraju.

Znamy również pierwsze potwierdzenia dotyczące atrakcji powietrznych:

Pokaz dynamiczny:

-1 x M-346 Demo Team (D)

-Zespół Akrobacyjny ORLIK

-2 x Su-22 – przelot

-2 x FA-50 – przelot

– Scandinavian AirShow Skycats Wingwalkers (dodano 08.05.2024)

 

Wystawa statyczna:

– 1x AW-101

-1x AW-149

-1x M-28B

 

Czekamy na więcej szczegółów dotyczących imprezy od organizatora.

 

Źródło: https://air-festival.swidnik.pl/ oraz https://lotnictwo.net.pl

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/05/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie duże
Humidity 76 %
Pressure 1015 hPa
Wind 13 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top