Bialscy policjanci zatrzymali 35-latkę podejrzaną o kradzieże gotówki, podczas sprzątania w domu pokrzywdzonych. Proceder trwał od stycznia ubiegłego roku, a wartość strat została oceniona na kwotę około 26 000 zł. Kobieta usłyszała już zarzuty. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy uzyskali informację z której wynikało, że 35-letnia bialczanka, podejrzewana jest o regularne okradanie swoich pracodawców, podczas sprzątania ich domu.

Policjanci zatrzymali kobietę na gorącym uczynku zdarzenia. Ujawnili też przy niej pieniądze, które zostały skradzione tuż przed zatrzymaniem. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że „amatorka cudzego mienia” wykorzystując sposobność przeszukiwała m.in. odzież pokrzywdzonych, zabierając część znalezionej tam gotówki. Proceder nieuczciwej pracownicy trwał od stycznia ubiegłego roku, a wartość strat oszacowana została na kwotę około 26 000 zł.

Kobieta usłyszała już zarzuty i przyznała się do winy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
20/04/2024
temperature icon 12°C
zachmurzenie duże
Humidity 71 %
Pressure 999 hPa
Wind 8 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top