W tym roku UMCS zaprasza na wydarzenie pn. „Przystanek rekrutacja – Drzwi Otwarte UMCS”. Startuje już w najbliższy czwartek, 29 lutego o godzinie 9:00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji (Plac M. Curie-Skłodowskiej 5A). Późniejsze atrakcje będą z kolei dostępne na Wydziale Ekonomicznym uczelni (budynek Rektoratu) – gdzie zainteresowani spotkają tam przedstawicieli wszystkich wydziałów.

Podczas wydarzenia, kandydaci zapoznają się z ofertą edukacyjną Uczelni oraz przybliżony zostanie przebieg procesu rekrutacyjnego, który na UMCS rozpocznie się już 17 kwietnia. Uczniowie dowiedzą się o wymaganiach, które stoją przed kandydatami. Program inicjatywy obejmuje między innymi omówienie modułów matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego, dzięki czemu kandydaci na studia poznają praktyczne wskazówki, które ułatwią im pisanie egzaminu dojrzałości.

Specjaliści  UMCS – doradcy zawodowi, psychologowie oraz trenerzy poprowadzą konsultacje, podczas których pomogą młodzieży określić, na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkujecie swoje umiejętności i zainteresowania. Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych będą m.in.: pracownicy Biura Rekrutacji, Biura ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami i Wsparcia Psychologicznego, Biura ds. Obsługi Studiów i Studentów Zagranicznych oraz Centrum Promocji ze specjalnie przygotowaną strefą doradztwa zawodowego.

Nie zabraknie również ciekawych warsztatów, prowadzonych zarówno przez pracowników UMCS, jak i studentów zagranicznych. Zacznie się od wykładu popularnonaukowego dra Kamila Filipka – dyrektora Centrum Sztucznej Inteligencji i Modelowania Komputerowego: „Od modeli generatywnych (GPT) do sztucznej inteligencji ogólnego przeznaczenia (AGI)”. Następnie Magdalena Bis (psycholog, socjolog, certyfikowany coach ICC, trener, asesor AC/DC) poruszy temat problemu przemocy w Internecie w kontekście hejtu, czyli mowy nienawiści. Ponadto, między godz. 9:30 a 13:20 studenci zagraniczni poprowadzą w języku angielskim cztery spotkania dotyczące pasji odkrywania oraz tajników świata żaków.

Swoje kwalifikacje będą mogli podnieść nie tylko uczniowie, lecz także nauczyciele. Z myślą o nich przygotowano dwa specjalne warsztaty: „Mindfulness – trening uważności dla nauczycieli” oraz „Sposoby radzenia sobie ze stresem”. A szkolić będzie dr Izabela Łucjan – doświadczony trener umiejętności miękkich, job-coach, specjalista rozwoju edukacyjnego i zawodowego, praktyk NLP oraz wieloletni wykładowca akademicki.

Jak co roku jest to program pełen atrakcji, który pomoże kandydatom na studia w najlepszym wyborze ścieżki kształcenia i kariery. Zainteresowani zobaczą też, co ciekawego dzieje się poza salą wykładową i w jaki sposób mogą realizować swoje pasje na UMCS. Podczas Drzwi Otwartych UMCS, już od rana, w Centrum Kultury Fizycznej odbędą się rozgrywki Turnieju o Puchar JM Rektora. Reprezentacje uczniów szkół ponadpodstawowych zmierzą się ze sobą w kilku dyscyplinach, a ukoronowaniem wysiłków będzie popołudniowe uroczyste wręczenie nagród.

W ramach wydarzenia zapraszamy, jak zawsze, na prezentacje oferty edukacyjnej UMCS (w języku polskim i ukraińskim), jak i wycieczki po kampusie również w języku polskim i ukraińskim.

 

Program wydarzenia znajduje się pod linkiem.

 

Źródło: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/04/2024
temperature icon 17°C
zachmurzenie duże
Humidity 79 %
Pressure 1001 hPa
Wind 19 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top