22 lutego 2024 roku ruszyły pierwsze z cyklu warsztatów edukacyjnych dla mieszkańców Gminy Krzczonów w ramach projektu ,, Na rzecz dobra wspólnego” realizowanego przez Fundację Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie przy współpracy z Gminą.

W ramach innowacyjnego projektu o nazwie „Edukacja Ekonomiczna i Społeczna”, skierowanego do seniorów, głównym celem jest podniesienie poziomu świadomości uczestników w kwestiach zarządzania finansami. Inicjatywa ta ma na celu wyposażenie seniorów w niezbędne umiejętności i wiedzę, które pomogą im skuteczniej zarządzać swoimi finansami w późniejszych latach życia.

Program edukacyjny obejmuje szereg tematów związanych z ekonomią osobistą, oszczędzaniem, inwestowaniem oraz zrozumieniem podstawowych zasad rynku finansowego. Specjalnie dostosowane warsztaty i szkolenia prowadzone są przez ekspertów z dziedziny finansów, co pozwala seniorom zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania świadomych decyzji finansowych.

Często tematyką spotkań są także kwestie związane z prawami społecznymi i emerytalnymi, co ma na celu zwiększenie świadomości seniorów na temat dostępnych im świadczeń oraz możliwości korzystania z różnych programów wsparcia społecznego.

Projekt „Edukacja Ekonomiczna i Społeczna” nie tylko dostarcza informacji teoretycznych, ale również stawia na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Działania praktyczne, takie jak indywidualne konsultacje finansowe czy symulacje sytuacji życiowych, pozwalają uczestnikom bezpośrednio zastosować zdobytą wiedzę w swojej codziennej rzeczywistości.

Dzięki tym inicjatywom społeczność seniorów zyskuje nie tylko narzędzia do lepszego zarządzania swoimi finansami, ale także zwiększa swoją pewność siebie w dziedzinie ekonomii osobistej. Projekt „Edukacja Ekonomiczna i Społeczna” stanowi ważny krok w kierunku budowania świadomego społeczeństwa, które jest lepiej przygotowane do radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z finansami i życiem społecznym. Na spotkaniu zjawiły się także władze Gminy.

 

Moi drodzy seniorzy, cieszę się, że tak licznie zjawiliście się na tych zajęciach, widać, że zależy wam na bezpieczeństwie waszym oraz bliskich. To pokazuje, że w nasza Gmina staje się bezpieczniejsza przez was i dla nas – Mówi Wójt Katarzyna Bryda

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
15/04/2024
temperature icon 8°C
zachmurzenie duże
Humidity 79 %
Pressure 996 hPa
Wind 6 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top