Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi ze Świdnika, który udzielił swojej 18-letniej koleżance środki odurzające. Po zażyciu narkotyków kobieta źle się poczuła i w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzuty umyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w wyniku zażycia środka odurzającego oraz dwa zarzuty udzielania nieustalonej substancji odurzającej dwóm osobom.

W ubiegłym tygodniu, dyżurny świdnickiej jednostki otrzymał informację o tym, że w jednym z bloków w Świdniku 18-letnia kobieta po zażyciu nieznanej substancji odurzającej źle się poczuła. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która przetransportowała ją do szpitala. Lekarze określili stan kobiety jako ciężki.

Do sprawy zatrymano 19-latka, który jak ustalono udzielił jej środków odurzających. W toku podjętych czynności okazało się, że ta sama substancja została udzielona jeszcze jednej osobie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 19-latek usłyszał trzy zarzuty. Umyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w wyniku zażycia środka odurzającego oraz dwa zarzuty udzielania nieustalonej substancji odurzającej dwóm osobom.

Prokuratura w Świdniku zastosowała wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

 

Źródło: https://lubelska.policja.gov.pl

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/07/2024
temperature icon 27°C
zachmurzenie małe
Humidity 77 %
Pressure 1013 hPa
Wind 11 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top