Zapraszamy na transmisję z konferencji poświęconej działaniom, za które odpowiada Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w systemie wdrażania Funduszy Europejskich w Polsce. Transmisja odbędzie się 4 października 2023 r. o godz. 11.00 na kanale YouTube MRiPS.

Jednym z elementów konferencji będzie podsumowanie działań Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną również działania ministerstwa w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).

Program Maluch+ – ponad 102 tys. nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3

W obecnej perspektywie finansowej Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej odpowiada m.in. za realizację programu Maluch+, na który przeznaczono 5,5 mld zł z Funduszy Europejskich, Krajowego Planu Odbudowy i budżetu państwa. Dzięki programowi powstanie ponad 102 tys. nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów.

„Premia społeczna” – zachęta do zlecania usług społecznych podmiotom ekonomii społecznej

W części poświęconej ekonomii społecznej zostanie omówione m.in. nowe działanie umożliwiające wypłatę tzw. premii społecznej dla jednostek samorządu terytorialnego zlecających lub powierzających podmiotom ekonomii społecznej realizację usług społecznych. Przyczyni się to do zwiększenia dostępu do wysokiej jakości usług społecznych w środowiskach lokalnych świadczonych przez PES oraz zachęci JST do zamawiania usług społecznych w sektorze społecznym.

Centra Usług Społecznych – nowa jakość polityki społecznej

Część konferencji będzie dotyczyć centrów usług społecznych – nowych instytucji świadczących usługi społeczne w środowisku lokalnym. Pierwsze centra zostały utworzone m.in. w ramach pilotażowych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich. Podczas konferencji osobom zaangażowanym w tworzenie CUS zostaną nadane honorowe odznaki Primus in Agendo.

Jeden z paneli dyskusyjnych będzie dotyczyć również zmian systemowych w pomocy społecznej, w tym nowelizacji ustawy o pomocy społecznej oraz możliwym wykorzystaniu w tym procesie Funduszy Europejskich.

Konferencja odbędzie się 4 października 2023 r. o godz. 11.00.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube MRiPS.

 

 

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
29/05/2024
temperature icon 26°C
zachmurzenie duże
Humidity 50 %
Pressure 1013 hPa
Wind 17 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top