Motor Lublin drugi raz z rzędu drużynowym mistrzem Polski na żużlu. W ostatni niedzielny wieczór 24 września 2023r., drużyna Lubelskich „Koziołków” pokonała, na wyjeździe we Wrocławiu, miejscową Spartę 55:35.

Motor do zwycięstwa poprowadził niepokonany w meczu Dominik Kubera pozyskujący 11+1 w czterech startach oraz kapitan Jarosław Hampel uzyskujący 10+1. W zdziesiątkowanej kontuzjami Sparcie najlepszy wynik uzyskał Piotr Pawlicki 10+2 w 6 biegach. Był to kolejny sukces drużyny z Lublina która pojawiła się na etapach finałowych trzeci raz z rzędu w ciągu trzech ostatnich lat, wygrywając dwa z nich pod rząd (w 2022 roku oraz w 2023 roku). Sztuka ta w XXI udała się tylko dwóm zespołom Unii Tarnów oraz Unii Leszno. Ceremonia wręczenia pucharu była cudownym widowiskiem światła i efektów dźwiękowych które nie powstydziłby się uznane piłkarskie imprezy.

Wzruszającym był fakt, że po finale kapitan Jarosław Hampel ogłosił pożegnanie z Lubelską drużyną. Ciekawostką jest fakt, że każda drużyna w której występował Hampel wygrywała Drużynowe Mistrzostwa Polski na Żużlu.

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
29/05/2024
temperature icon 26°C
zachmurzenie duże
Humidity 50 %
Pressure 1013 hPa
Wind 17 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top