Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie ogłasza nabór w ramach działania 8.1 Aktywizacja społeczna i zawodowa. Poniżej przedstawiamy szczegóły naboru.
Kwota alokoacji?
29 212 151,79 zł
Poziom dofinansowania?
do 85%
Forma wsparcia?
Program wsparcia, Szkolenie
Typ naboru?
Konkurencyjny
Termin naboru?
13.05.2024 – 19.07.2024
Wyniki?
I kwartał 2025
DLA KOGO?
-Administracja publiczna
-Organizacje społeczne i związki wyznaniowe
-Partnerzy społeczni
-Służby publiczne
NA CO?
Metody integracji z rynkiem pracy oraz powrotu na rynek pracy osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji
W ramach postępowania wsparciem mogą zostać objęte następujące typy projektu określone w SZOP w ramach Działania 8.1, tj.
• typ projektu nr 2: Kompleksowe programy na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami, w szczególności wykorzystujące instrumenty aktywizacji społecznej, zawodowej, edukacyjnej i zdrowotnej,
z uwzględnieniem potrzeb w zakresie asystencji osobistej, w tym także w ramach podmiotów reintegracyjnych (WTZ, ZAZ, CIS, KIS), włącznie z tworzeniem nowych podmiotów, za wyjątkiem WTZ;
• typ projektu nr 3: Podnoszenie świadomości na temat przepisów i polityk antydyskryminacyjnych; współpraca ze społecznościami lokalnymi, społeczeństwem obywatelskim (w tym organizacjami pozarządowymi) i partnerami społecznymi w celu zwalczania dyskryminacji, w tym działania promocyjne, kampanie informacyjne i inicjatywy informacyjne z udziałem „ambasadorów” (osób uznanych i szanowanych w społeczności docelowej);
• typ projektu nr 4: Projekty bezpośrednio związane ze zwalczaniem wszelkich form dyskryminacji – stworzenie systemu wsparcia dla osób dyskryminowanych (np. ofiar mowy nienawiści lub przemocy ze względu na orientację seksualną, pochodzenie etniczne, niepełnosprawność i inne powody).
Jak się ubiegać
Jak przygotować wniosek?
Wniosek o dofinansowanie projektu należy opracować z wykorzystaniem generatora wniosków o dofinansowanie w SOWA EFS, który jest narzędziem informatycznym przeznaczonym do obsługi procesu ubiegania się o środki pochodzące z EFS+. Aplikacja dostępna jest za pośrednictwem strony internetowej: SOWA EFS.
Przy opracowywaniu wniosku należy korzystać z Instrukcji użytkownika Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych Europejskiego Funduszu Społecznego (SOWA EFS) dla wnioskodawców/beneficjentów dostępnych na wyżej wskazanej stronie internetowej.
Jak składać wniosek?
Online. Wniosek o dofinansowanie projektu jest składany wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem SOWA EFS.
Źródło: Portal Funduszy Europejskich/ https://funduszeue.lubelskie.pl