34-letnia mieszkanka powiatu puławskiego straciła 100 tysięcy złotych po tym, jak uwierzyła oszustom podającym się za policjantów, że jej oszczędności są zagrożone. Na szczęście szybko zgłosiła się do prawdziwych funkcjonariuszy, których błyskawiczne działanie doprowadziło do odzyskania 50 tysięcy złotych. Ostrzegamy i apelujemy – nie mając pewności kto dzwoni, nie podejmuj pochopnych decyzji finansowych!

Do komendy w Puławach zgłosiła się 34-letnia mieszkanka powiatu puławskiego, która powiadomiła, że czeka na informację od policjantów biorących udział w akcji mającej na celu zatrzymanie osób wyłudzających kredyty. Taką informację otrzymała bowiem od mężczyzny, który podając numer legitymacji przedstawił się jako funkcjonariusz Policji biorący udział w działaniach wymierzonych w oszustów. Mężczyzna twierdził, że oszczędności kobiety są zagrożone bowiem ktoś próbował wziąć na jej dane kredyt. Przekonał ją w ten sposób do zlikwidowania lokat oszczędnościowych oraz przelania środków na wskazane przez niego rachunki bankowe. Kobieta zlikwidowała lokaty i wykonała przelewy na łączną kwotę 100 tysięcy złotych.

Dyżurny natychmiast zorientował się, że zgłaszająca padła ofiarą przestępców i powiadomił policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą puławskiej jednostki. Ci od razu skontaktowali się z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, aby zablokować przelewy, które wykonała 34-latka. Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy i pracowników banku, udało się zablokować przelewy na 50 tysięcy złotych. Obecnie trwają poszukiwania osób stojących za tym przestępstwem.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Nie informujemy też o szczegółach prowadzonych przez nas spraw. Jeżeli ktoś otrzyma telefon od osoby podającej się za policjanta, która próbuje namówić go do przekazania oszczędności to możemy być pewni, że to oszustwo!

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
16/06/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 94 %
Pressure 1001 hPa
Wind 3 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top