4 maja z racji dnia św. Floriana – patrona strażaków obchodzony jest dorocznie Dzień Strażaka. To szczególne święto, które jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom, którzy narażają swoje zdrowie i życie, aby ratować innych.

Z tej to okazji w Gminie Telatyn w sobotę, 4 maja br. miał miejsce Gminny Dzień Strażaka. Uczestniczyli w nim przedstawiciele poszczególnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Telatyn wraz z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Telatyn druhem Romanem Kurnikiem. Obecny był również Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski, Honorowy Gminny Komendant ZOSP RP druh Lech Nowosadowski oraz Radny Powiatu Tomaszowskiego i zarazem Wiceprzewodniczący Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Woj. Lubelskiego pan Jan Kowalczyk.

Mszę św. w Kościele parafialnym w Żulicach, w intencji strażaków odprawił ks. Andrzej Traczykiewicz. Po Mszy św. Miało miejsce spotkanie okolicznościowe w Świetlicy Wiejskiej w Żulicach przygotowane przez panie z KGW Żulice.  Spotkanie posłużyło wzajemnej integracji międzypokoleniowej oraz podziękowaniu druhom z ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Telatyn za ich poświęcenie na rzecz mieszkańców.

 

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/05/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie duże
Humidity 71 %
Pressure 1014 hPa
Wind 11 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top