Niezwykle słodkim akcentem zakończył się tydzień w Klubie Seniora. A wszystko a sprawą Dnia Czekolady, który obchodzony jest 12 kwietnia.

Dzisiejszy Dzień Czekolady okazał się być wyjątkowym świętem dla seniorów z Gminy Telatyn, którzy zgromadzili się by uczcić tę słodką okazję. Atmosfera była nasycona aromatem gorącej czekolady i pełna radości.

Było przede wszystkim słodko. Na stole królowały różnego rodzaju czekoladowe przysmaki. W spotkaniu uczestniczyły panie z KGW Łykoszyn, które wspierają seniorów w ich działalności. Historię czekolady przybliżyła pani Ewelina Galant-Woźniak, która opowiedziała o tym, kto wynalazł czekoladę, kiedy pojawiła się na stołach i jak była spożywana. Impreza nie byłaby kompletna bez konkursu na najsmaczniejszą czekoladową przekąskę. Seniorzy zaprezentowali swoje największe umiejętności kulinarno-czekoladowe, przygotowując ciasta, ciasteczka i inne pyszności, które cieszyły podniebienia i serca wszystkich obecnych. Wszyscy zajęli równorzędne miejsca pierwsze i otrzymali upominki książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Telatyn pana Dariusza Kozłowskiego.

 

„Dla nas to nie tylko zabawa, ale także sposób na pokazanie, że starość może być słodka i pełna życia” – komentowali seniorzy

 

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/05/2024
temperature icon 18°C
zachmurzenie umiarkowane
Humidity 81 %
Pressure 1015 hPa
Wind 14 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top