Około godz. 12.45, w biurze American Corner UMCS (I piętro, pokój 1.32), zaplanowano uroczyste przecięcie wstęgi oraz briefing prasowy z udziałem Pana Ambasadora, władz UMCS i dyrekcji American Corner.

Po części oficjalnej, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w części otwartej, czyli w tzw. „American Day”, podczas którego można będzie spróbować przysmaków amerykańskich, posłuchać amerykańskich piosenek czy spotkać się z Tytanami Lublin –  lubelską drużyną futbolu amerykańskiego. W ramach „American Day” zaprezentujemy także wystawę fotografii pn. ,,American West”, a chętni będą mogli porozmawiać z ambasadorami programu Fulbright. Tego dnia odbędą się także konkursy i zagadki.

 

*Amerykańskie Centrum Edukacji i Biznesu UMCS American Corner to jedna z 6 placówek tego typu w Polsce, która pełni rolę regionalnego centrum zasobów i informacji dla programów skoncentrowanych głównie na edukacji i kulturze amerykańskiej. Centrum ma za zadanie promować aktualną wiedzę na temat USA oraz wspólne wartości, takie jak: wolność, demokracja, praworządność, odpowiedzialność, sprawiedliwość i bezpieczeństwo. Misją American Corner jest zapewnienie bezpłatnego i otwartego dostępu do aktualnych informacji na temat USA w celu wzmocnienia wzajemnego zrozumienia i przyjaźni między Polakami i Amerykanami. Działania Centrum są adresowane przede wszystkim do młodzieży, uczniów szkół średnich i studentów.

Amerykańskie Centrum Edukacji i Biznesu UMCS American Corner rozpoczęło funkcjonowanie w grudniu 2023 roku. Dotychczas w ramach inicjatyw podejmowanych przez jednostkę odbył się koncert Polish Hollywood, warsztaty dla młodzieży oraz debaty ujęte w trzy cykle: The American Corner Lublin Debates dotyczące tematyki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Nuclear Debates o bezpieczeństwie energetycznym oraz Military Debates. Wszystkie wydarzenia cieszyły się olbrzymią popularnością.

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/05/2024
temperature icon 19°C
zachmurzenie duże
Humidity 71 %
Pressure 1014 hPa
Wind 11 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top