16-latek jadąc hulajnogą elektryczną potrącił idącą chodnikiem 38-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak się okazało, kierujący jednośladem miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. W związku ze zbliżającym się sezonem korzystania z jednośladów, przypominamy przepisy związane z użytkowaniem hulajnóg elektrycznych.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 21:00 na ul. Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim. Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że doszło tam do potrącenia pieszej przez kierującego hulajnogą.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 16-letni tomaszowianin jechał hulajnogą elektryczną po chodniku wzdłuż ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Kościuszki. W tą samą stronę poruszała się 38-letnia piesza. Do zdarzenia doszło, gdy kierujący jednośladem chciał wyprzedzić pieszą. Zahaczył wówczas o kobietę doprowadzając do jej przewrócenia. 38-letnia mieszkanka Kielc na skutek upadku, potrzebowała pomocy medycznej i karetką pogotowia ratunkowego została przewieziona do szpitala.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Jak się okazało 16-latek miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Piesza była trzeźwa. Nad wyjaśnianiem szczegółowych okoliczności tego zdarzenia pracują tomaszowscy policjanci. Ze względu na wiek sprawy zdarzenia, sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

W związku ze zbliżającym się sezonem korzystania z jednośladów, przypominamy przepisy związane z użytkowaniem hulajnóg elektrycznych:

Hulajnoga elektryczna: obowiązki

Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Dodatkowo jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Kierujący może wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z zachowaniem następujących zasad:

https://tomaszow-lubelski.policja.gov.pl
https://tomaszow-lubelski.policja.gov.pl
https://tomaszow-lubelski.policja.gov.pl
https://tomaszow-lubelski.policja.gov.pl
https://tomaszow-lubelski.policja.gov.pl
https://tomaszow-lubelski.policja.gov.pl
https://tomaszow-lubelski.policja.gov.pl
https://tomaszow-lubelski.policja.gov.pl

Źródło: https://tomaszow-lubelski.policja.gov.pl

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/06/2024
temperature icon 26°C
zachmurzenie umiarkowane
Humidity 59 %
Pressure 999 hPa
Wind 23 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top