Klub Seniora w Telatyna prężnie rozwija swoja działalność artystyczną, to już trzecie warsztaty podczas których uczestnicy – seniorzy, wykonali malowane poduszki.

Spotkanie nie było tylko okazją do spędzenia czasu aktywnie, ale również do odkrywania nowych talentów i zachowania tradycji rękodzieła. Podczas warsztatów uczestnicy mieli do dyspozycji farby tekstylne, które pozwalały im na wyrażenie swojej wyjątkowej wizji artystycznej. Wspólnie wymyślali wzory, dobierali kolory i techniki zdobnicze, a następnie przechodzili do pracy nad swoimi projektami.

Dla wielu seniorów było to nie tylko okazją do rozwijania swoich umiejętności manualnych, ale również sposobem na nawiązanie więzi z innymi mieszkańcami Gminy Telatyn oraz dzielenie się własnym doświadczeniem i wiedzą. Efekty prac uczestników warsztatów były imponujące – kolorowe, barwne oraz przyciągające wzrok dzieła. Każda poduszka była unikatowa i wyjątkowa, odzwierciedlając osobowość i wyobraźnię twórców.

Na zakończenie warsztatów seniorzy mogli zaprezentować swoje prace całej społeczności podczas trwającej tam wystawy. Atmosfera była pełna radości i dumy z własnych osiągnięć, a wydarzenie to nie tylko pokazało, jak wiek nie stanowi przeszkody dla twórczego wyrażania siebie, ale również przypomniało o wartości tradycji rękodzielniczych, które mogą inspirować i jednoczyć ludzi w każdym wieku.

Dla seniorów uczestnictwo w warsztatach było nie tylko sposobem na spędzenie czasu, ale również na odkrycie nowych pasji i pokazanie, że nigdy nie jest za późno, aby rozwijać się i tworzyć – Mówi Wójt Gminy Telatyn Dariusz Kozłowski

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/04/2024
temperature icon 16°C
zachmurzenie duże
Humidity 78 %
Pressure 1002 hPa
Wind 21 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top