W związku z ogólnopolskim protestem rolników, w najbliższym czasie blokady dróg obejmą również teren miasta Lublin. Tym samym w dniach 20-23 marca wystąpią utrudnienia w ruchu. W tym terminie na terenie Lublina zgłoszono 4 lokalizacje blokad.

  • ul. Spokojnej przy wejściu do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz ul. J. de Tramecourta;
  • ul. Abramowickiej na odcinku od posesji 38a do posesji 85;
  • skrzyżowanie ulic: Osmolickiej, Zemborzyckiej i Żeglarskiej;
  • skrzyżowanie ulic: Janowskiej, Krężnickiej i Żeglarskiej.

Protest rolników rozpocznie się w środę (20 marca) o godz. 9.00 (z wyjątkiem ul. Spokojnej, gdzie rozpocznie się o godz. 6.00) i zakończy w piątek (22 marca) o godz. 16.00 (z wyjątkiem ul. Spokojnej, gdzie zakończy się 23 marca o godz. 9.00). Wszystkie zgromadzenia w formie blokad dróg, będą odbywać się w trybie całodobowym.

Przed rozpoczęciem protestu w rejonie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, uczestnicy zgromadzenia przejdą z pl. Zamkowego na ul. Spokojną ulicami: al. Tysiąclecia – al. Solidarności (jezdnia po stronie dworca, skrajny lewy pas ruchu) – Dolna 3 Maja – Chmielna – Spokojna. Przemarsz odbędzie się w środę (20 marca) w godz. 8.00-9.00. Podczas protestu na ul. Spokojnej nie będzie możliwy dojazd samochodów do instytucji znajdujących się przy zablokowanym odcinku ulicy.

Apelujemy o stosowanie się do informacji i poleceń Policji. Ponadto planując podróż należy uwzględnić dłuższy niż zwykle czas dojazdu oraz alternatywne trasy.

Pod linkiem znajduje się mapa z zaznaczonymi odcinkami blokad ulic w mieście, która będzie na bieżąco aktualizowana.

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/07/2024
temperature icon 31°C
zachmurzenie małe
Humidity 86 %
Pressure 1013 hPa
Wind 11 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top