Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na realizację w 2024 r., Programu Sport Wszystkich Dzieci. Poniżej przedstawiamy szczegóły naboru.

Zadanie nr 1

Ogólnopolskie szkolne współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży – kwota do rozdysponowania w naborze 5 mln zł. Ogłoszony nabór polega na wyłonieniu podmiotu, który zorganizuje ogólnopolski system współzawodnictwa szkół, prowadzony w różnych sportach, realizowany w kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W zakresie zadania nabór prowadzony jest za pośrednictwem generatora wniosków https://wnioski.msit.gov.pl/

 

Zadanie nr 2

Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe, państwowe instytuty badawcze oraz Polski Komitet Olimpijski – kwota do rozdysponowania w naborze 70 mln zł. Zadanie polega na dofinansowaniu systemowych przedsięwzięć ukierunkowanych na upowszechnianie aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Adresowane jest do ww. podmiotów, które wykorzystując posiadane zasoby i możliwości kadrowe, organizacyjne oraz infrastrukturalne mogą stworzyć kompleksowe rozwiązania służące rozwojowi poszczególnych sportów.

 

Termin składania wniosków określono odpowiednio:

  • dla zadania nr 1 do dnia 26 marca br.,
  • dla zadania nr 2 do dnia 26 marca br.

Termin rozpatrzenia wniosków określono odpowiednio:

  • dla zadania nr 1 do dnia 12 kwietnia br.,
  • dla zadania nr 2 do dnia 25 kwietnia br.

Więcej informacji na stronie naboru.

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/07/2024
temperature icon 27°C
zachmurzenie małe
Humidity 92 %
Pressure 1013 hPa
Wind 8 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top