84-letnia kobieta z Lublina padła ofiarą oszustwa metodą „na wypadek”, przekazując sztabki złota mężczyźnie, który podał się za policjanta.

W sobotę, 17 lutego, doszło do zdarzenia, podczas którego do 84-letniej seniorki zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. W trakcie rozmowy, przeżywająca silne emocje rozmówczyni opowiedziała, że spowodowała wypadek i została zatrzymana przez policję. Następnie, po chwili seniorka otrzymała drugi telefon od fałszywego policjanta, który poinformował, że potrzebna jest duża suma pieniędzy, aby córka uniknęła więzienia. W trakcie rozmowy 84-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, na które zgłosi się adwokat.

„Niestety, starsza kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom to, co posiadała wartościowego. Łupem przestępców padło 30 niewielkich sztabek złota o wartości około 180 tysięcy złotych” – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci ponownie apelują o ostrożność podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi. W przypadku informacji o wypadku podawanej przez osobę podająca się za policjanta, prokuratora lub członka rodziny, zaleca się rozłączenie i osobiście skontaktowanie się z policją lub najbliższymi.

 

Źródło: https://lubelska.policja.gov.pl/

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
15/04/2024
temperature icon 9°C
zachmurzenie duże
Humidity 78 %
Pressure 996 hPa
Wind 5 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top