Stan realizacji programów współfinansowanych z funduszy unijnych w Polsce to główne tematy poruszone podczas posiedzenia Komitetu do spraw Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027. 

Wczoraj odbyło się II posiedzenie Komitetu ds. Umowy Partnerstwa (KUP) w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. KUP to jedno z najważniejszych ciał w systemie wdrażania Funduszy Europejskich. Zasiadają w nim przedstawiciele poszczególnych resortów, urzędów i instytucji centralnych, samorządów, partnerów społecznych, gospodarczych, a także reprezentujący społeczeństwo obywatelskie oraz środowiska naukowe i akademickie.

W spotkaniu uczestniczyła minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, wiceminister Konrad Wojnarowski, a także przedstawicielki Komisji Europejskiej – Dyrektorka ds. Wdrażania w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) Emma Toledano-Laredo oraz Kierowniczka Działu ds. Polski, Czech i Słowacji w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego (DG EMPL) Muriel Guin.

Umowa Partnerstwa jest kluczowym dokumentem określającym strategię wykorzystania środków z Funduszy Europejskich na dany okres programowania. W przypadku Polski, Umowa Partnerstwa na lata 2021-2027 określa priorytety inwestycyjne oraz cele, na które zostaną przeznaczone środki z Unii Europejskiej, w tym zarówno z polityki spójności, jak i z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Podczas posiedzenia zostały zaprezentowane postępy w realizacji programów perspektywy na lata 2021-2027 oraz wskazano możliwe scenariusze polityki spójności po 2027 roku.

 

Autor:Black Jack Kali
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
15/04/2024
temperature icon 9°C
zachmurzenie duże
Humidity 78 %
Pressure 997 hPa
Wind 3 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top