Kancelaria Prezydenta RP zaprasza do udziału w IX edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Do Nagrody można zgłaszać osoby, organizacje i wartościowe projekty wyróżniające się zaangażowaniem na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego, kreowania patriotycznych postaw i zachęcania obywateli do działania dla dobra wspólnego. Termin nadsyłania propozycji upływa 31 marca 2024 r.

Nagroda „Dla Dobra Wspólnego” została ustanowiona przez Prezydenta Andrzeja Dudę w 2016 roku, aby promować prospołeczne postawy osób i organizacji, budujące lokalne wspólnoty, działających na rzecz dobra wspólnego. Przez 8 lat Nagrody udało się zbudować wspólnotę ludzi, organizacji i instytucji zaangażowanych i działających na różnych płaszczyznach: społecznej, socjalnej, polityki historycznej, ekologicznej, edukacyjnej, kulturalnej, dziedzictwa narodowego.

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

Człowiek – lider;
Instytucja – organizacja;
Dzieło – przedsięwzięcie, projekt;

Jak co roku, również w IX edycji Nagrody, w uznaniu wybitnych dokonań obejmujących swym zakresem więcej niż jedną kategorię, Pan Prezydent może przyznać Nagrodę Specjalną im. Piotra Pawłowskiego. Grono osób, organizacji i projektów nagrodzonych Nagrodą Prezydenta liczy już 80 laureatów.

W latach 2016 r. – 2023 r. zostało nagrodzonych:

24 osoby w kategorii Człowiek – lider
24 organizacje w kategorii Instytucja – organizacja
24 projekty w kategorii Dzieło – przedsięwzięcie, projekt

Prezydent przyznał także 8 Nagród Specjalnych (od 2018 r. im. Piotra Pawłowskiego). Kandydatów do IX edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” można zgłaszać do 31 marca 2024 r., przesyłając formularz na adres dialog@prezydent.pl lub tradycyjnie, drogą pocztową na adres Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Biuro Dialogu, Samorządu i Rozwoju, ul. Wiejska 10 00–902 Warszawa, z dopiskiem: „Dla Dobra Wspólnego”. Zwycięzców w każdej kategorii poznamy podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się jesienią br. w Pałacu Prezydenckim z udziałem Pary Prezydenckiej. Wskazuje ich Prezydent Andrzej Duda spośród nominowanych przez członków Kapituły Nagrody. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w IX edycji Nagrody „Dla Dobra Wspólnego”.

 

Źródło: https://www.prezydent.pl

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/06/2024
temperature icon 29°C
zachmurzenie małe
Humidity 48 %
Pressure 999 hPa
Wind 21 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top