Zatrzymano 43-letnią mieszkankę powiatu łukowskiego za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnią córką. Kobieta, doprowadzając do kontaktu toksycznej substancji z twarzą dziecka, powodowała zeszpecenia ciała. Na leczenie dziecka wielokrotnie prowadzone były zbiórki pieniędzy.

Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem został przedstawiony matce dziecka w wyniku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Kobieta od 2017 roku doprowadzała do kontaktu skóry dziecka z nieustaloną płynną substancją toksyczną o cechach drażniących/żrących, co powodowało rozległe zmiany skórne w różnych fazach rozwoju. Skutkiem tego doszło do trwałego, istotnego zeszpecenia dziecka, zaburzającego normalne społeczne funkcjonowanie człowieka oraz utrudniającego spełnianie adekwatnych do kolejnych etapów życia ról społecznych.

Matce dziecka grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie kobiety nastąpiło dzięki działaniom policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz policjantów z komendy w Łukowie.

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
15/04/2024
temperature icon 8°C
zachmurzenie duże
Humidity 79 %
Pressure 996 hPa
Wind 6 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top