W Telatynie jak w kolorowej palecie życia, gdzie każdy odcień jest własnym dziełem sztuki – tymi słowami Wójt Gminy Telatyn Dariusz Kozłowski zainaugurował warsztaty z rękodzieła artystycznego w Klubie Seniora. Tutaj seniorzy zajmą się tworzeniem pięknych dzieł, które wykonają techniką decoupage.

Głównym celem warsztatów było zapewnienie seniorom wyjątkowego doświadczenia artystycznego poprzez tworzenie pięknych desek z sentencjami przy użyciu techniki decoupage. Decoupage to technika zdobienia, polegająca na nakładaniu wyciętych motywów z papieru na powierzchnię przedmiotu, a następnie ich lakierowaniu czy malowaniu. Poprzez wybór tej konkretnej techniki, organizatorzy chcieli nie tylko rozbudzić kreatywność seniorów, ale także dostarczyć im narzędzi do wyrażania swojej osobowości i uczuć poprzez sztukę. Dodatkowo, wykorzystanie techniki decoupage dostarczyło uczestnikom nowych umiejętności artystycznych, co może być szczególnie satysfakcjonujące dla osób, które wcześniej nie miały doświadczenia w dziedzinie rękodzieła.

Ostatecznym celem było nie tylko stworzenie fizycznych dzieł, ale także budowanie społeczności poprzez wspólne tworzenie i dzielenie się doświadczeniami. Warsztaty te nie tylko rozwijały zdolności artystyczne seniorów, ale także tworzyły przyjazne środowisko sprzyjające integracji i wymianie pozytywnych doświadczeń. W atmosferze pełnej życzliwości i wsparcia seniorzy, zarówno panie, jak i panowie, mieli okazję stworzyć nie tylko prace manualne, ale również wyjątkowe dzieła sztuki. Dodatkową radością dla uczestników była obecność gospodarza miejsca, Wójta pana Dariusza Kozłowskiego, który osobiście uczestniczył w warsztatach, podkreślając tym samym znaczenie i wartość działań podejmowanych na rzecz seniorów.

Wydarzenie nie tylko umożliwiło rozwijanie umiejętności artystycznych, ale także stworzyło przyjazną społeczność, sprzyjającą wymianie doświadczeń i nawiązywaniu nowych znajomości. Efektem pracy uczestników są nie tylko piękne deski z sentencjami, ale także cenne wspomnienia i wspaniała pamiątka, która z pewnością będzie cieszyć serca seniorów i współorganizatorów.

 

Autor:Mateusz Kaproń
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
25/06/2024
temperature icon 22°C
zachmurzenie małe
Humidity 63 %
Pressure 1020 hPa
Wind 12 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top