Nabór konkurencyjny pn. „Szkolenia z zakresu AI dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych” ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Poniżej przedstawiamy szczegóły naboru.

Termin składania wniosków: od 31.01.2024do 31.03.2024

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru: II kwartał 2024 r.

Miejsce składania wniosków: Wnioski w ramach naboru składny wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem SOWA EFS.

Sposób składania wniosków: Wnioski w ramach naboru składny wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem SOWA EFS.

Kto może składać wnioski?: W ramach konkursu o dofinansowanie realizacji projektu mogą ubiegać się podmioty wyszczególnione w Szczegółowym Opisie Priorytetów programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (SzOP FERS) oraz wskazane w kryterium dostępu nr 1.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?: Przedmiotem konkursu wybór jednego wnioskodawcy, który przeprowadzi szkolenia z podstaw technologii sztucznej inteligencji (AI) dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych (liceów, techników i szkół branżowych). Podstawą programu szkoleń jest przedsięwzięcie „Intel AIforYouth 2.0” (uwzględniające wyniki pilotażu projektu realizowanego na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii). Zrealizowanie szkoleń przyczyni się do wzrostu wiedzy nauczycieli w zakresie rozumienia technologii AI, kwestii etycznych i społecznych związanych z wykorzystaniem AI, a także wzrostu kompetencji w zakresie stosowania technik AI na różnych poziomach.

Więcej szczegółów pod linkiem.

 

Źródło: Portal Funduszy Europejskich /www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
25/06/2024
temperature icon 19°C
pochmurnie
Humidity 61 %
Pressure 1010 hPa
Wind 10 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top