Kto z Państwa pamięta misia zadającego się miodkiem? Dziś obchodzimy międzynarodowy dzień Kubusia Puchatka fikcyjnej postaci z literatury dziecięcej, pluszowy miś stworzony przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a. 

Dawno. dawno temu żył sobie Kubuś Puchatek. Bardzo lubił poranne spacery po lesie ze swoimi przyjaciółmi. Chętni jadł wszystko, a najchętniej miodek. lubił bawić się zabawkami sam, a jeszcze bardziej ze swoimi przyjaciółmi. Jego ulubioną zabawą była zabawa w chowanego. Pewnego razu zaginął najlepszy przyjaciel Kubusia, czyli Krzyś……………………….

Tak zaczynała się przygoda misia z powieści i bajek. Postacie takie jak Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo, krewni oraz znajomi Królika, oraz Krzyś (którego pierwowzorem był syn autora), pojawiły się w pierwszej książce o Kubusiu Puchatku, wydanej 14 października 1926 roku. Natomiast w drugiej części pt. „Chatka Puchatka”, autor dodatkowo wprowadził postać Tygrysa. W powieściach pojawią się także wymyślone postacie przedstawiane jako antagonistyczne, takie jak Słonie (Ho-honie), Łasiczki, Lisy, Jagular oraz Jentyk.

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
25/06/2024
temperature icon 21°C
pochmurnie
Humidity 70 %
Pressure 1010 hPa
Wind 2 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top