Rusza nabór wniosków o stypendia „Fundacji Spiżarnia dla pokoleń” dla dzieci i młodzieży z województwa lubelskiego uzdolnionych edukacyjnie bądź sportowo. Stypendium wynosić będzie od 300 zł do 1000 zł miesięcznie i wypłacane będzie w czasie roku szkolnego, a więc od września do czerwca.

O wsparcie mogą się ubiegać uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do 18. roku życia, którzy mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w nauce lub sukcesami sportowymi.

Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń” chce zaprosić pod swoje skrzydła utalentowane dzieci i młodzież z Lubelszczyzny. Comiesięczne stypendium pomoże im w rozwoju i realizacji swoich pasji. Stałe wsparcie ułatwi także podjęcie decyzji o studiach w dużych ośrodkach akademickich, pokryje opłaty za udział w obozach naukowych, konferencjach czy pomoże w zakupie materiałów naukowych. Naszym celem jest wyposażyć podopiecznych fundacji w zasoby do realizacji swoich umiejętności – mówi Katarzyna Rzechowska, Koordynator Fundacji „Spiżarnia dla pokoleń”.

Żeby skorzystać z programu stypendialnego należy do 31 grudnia 2023 roku złożyć wniosek i inne wymagane dokumenty, które są dostępne na stronie www.fundacjaspizarnia.pl (zakładka JAK POMAGAMY).

Wsparcie przyznawane będzie w dwóch modułach – sportowym i naukowym. W obydwu przypadkach pod uwagę będzie brana średnia ocen z poprzedniego roku. W przypadku kandydatów o tej samej liczbie punktów pod uwagę będą wzięte także dodatkowe osiągnięcia (konkursy, olimpiady, turnieje sportowe), pozaszkolna aktywność, zaangażowanie społeczne oraz kwestie materialne. Warto poprosić o opinię wychowawcę, trenera bądź nauczyciela kierunkowego.

Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń” została powołana do życia w br. przez firmę Spiżarnia, która od 19 lat dostarcza Polakom mieszkającym za granicą rodzime produkty. Główną ideą Fundacji jest wspieranie młodych talentów, zarówno wśród dzieci pracowników jak i młodzieży z województwa lubelskiego. Planowane są również działania proekologiczne oraz dalsza współpraca z lokalnymi instytucjami pomocowymi. Do tej pory ze wsparcia skorzystały m.in. lubelskie Domy Dziecka, Stowarzyszenie Brata Alberta w Lublinie, lubelskie Szkoły Specjalne. Fundacja włączyła się także w pomoc przy remoncie oddziału Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Szczegółowe informacje na temat stypendiów dla uzdolnionych uczniów: Katarzyna Rzechowska, Koordynator Fundacji „Spiżarnia dla pokoleń”, e-mail: fundacja@spizarnia.co.uk | tel.: 532 338 937.

Źródło: Fundacja Spiżarnia

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/06/2024
temperature icon 28°C
zachmurzenie małe
Humidity 59 %
Pressure 1009 hPa
Wind 18 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top