Dziś w CSK podsumowanie programu „Europejska Stolica Młodzieży 2023 w Lublinie”. Od 11:00 wystartowały Targi współpracy Młodzież, NGO i Miasta YOUth, NGO and Cities Summit, a wieczorem uroczysta Gala Finałowa. Europejska Stolica Młodzieży zaczęła się dzięki inicjatywie jednej z lubelskich organizacji młodzieżowych. Współpraca z grupami młodzieżowymi, organizacjami pozarządowymi, miastami, wzajemne uczenie się od siebie, inspirowanie i wspieranie umożliwiło celebrowanie roku Europejskiej Stolicy Młodzieży w wyjątkowym wymiarze.

Kończy się rok obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży. To okazja do podsumowania dotychczasowych działań i inicjatyw na rzecz młodych. Przed nami Gala Finałowa ESM 2023 oraz Festiwal wieńczący najważniejsze młodzieżowe projekty, programy grantowe oraz liderskie. W najbliższych dniach Lublin gości przedstawicieli Gandawy i Lwowa, czyli kolejne Europejskie Stolice Młodzieży, a także miasta starające się o ten tytuł w 2026 r.

Gala Finałowa ESM połączona z uroczystą ceremonią ogłoszenia przez Europejskie Forum Młodzieży stolicy na 2026 oraz przekazanie klucza Gandawie (Belgia) – ESM 2024, odbędzie się dzisiaj (27 listopada) o godz. 19.00 w Centrum Spotkania Kultur. Wydarzenie będzie można obejrzeć online w języku polskim z tłumaczeniem na PJM oraz w języku angielskim, dzięki streamingowi na żywo na profilach Miasto Lublin i Lublin is YOUth w mediach społecznościowych. O godz. 21.00 na Placu Teatralnym zaplanowano widowisko ogniowe Fire Party.

 

 

 

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
26/02/2024
temperature icon 14°C
zachmurzenie duże
Humidity 92 %
Pressure 998 hPa
Wind 13 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top