Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło pierwszy konkurs w ramach nowego Programu pk. PERUN na wykonanie projektów w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Nowy konkurs obejmuje piętnaście sprecyzowanych zakresów tematycznych na bazie zapotrzebowania zgłaszanego przez podmioty odpowiedzialne za obszar bezpieczeństwa i obronności. Otrzymane dofinansowanie można będzie przeznaczyć na badania naukowe lub prace rozwojowe. Nabór wniosków ruszy 1 grudnia br. i potrwa dwa miesiące.

Program pk. PERUN stanowi odpowiedź na bieżące potrzeby Ministerstwa Obrony Narodowej, dostarczając narzędzi finansowych i proceduralnych, umożliwiających sprawną oraz efektywną realizację badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności państwa. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dąży do tego, aby polski ekosystem badawczo-rozwojowy stale się umacniał. Zmiany zachodzące w międzynarodowym środowisku bezpieczeństwa implikują przyrost zagrożeń, wskutek tego konieczne jest takie prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, aby jeszcze sprawniej dostarczać technologie charakteryzujące się coraz wyższym poziomem innowacyjności.

– Program o kr. PERUN zorganizowany jest na bazie wieloletnich doświadczeń zaczerpniętych z poprzednich konkursów jako platforma projektowa oferująca szeroki wachlarz form realizacji projektów na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa. Uelastycznia formułę realizacji badań naukowych i prac rozwojowych, tak, aby sprostać wyzwaniom teraźniejszości i przyszłości, a także wykorzystać szanse, które stoją przed polską nauką i przemysłem. – powiedział Rafał Sobolewski, Dyrektor Działu Zarządzania Programami i Projektami na rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Państwa NCBR

Więcej informacji dot. Programu i poszczególnych konkursów można uzyskać w Dziale Zarządzania Programami i Projektami na rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Państwa na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

 

 

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/06/2024
temperature icon 28°C
zachmurzenie małe
Humidity 59 %
Pressure 1009 hPa
Wind 18 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top