Dzisiaj, 19 października br., w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka (ul. Idziego Radziszewskiego 16, Lublin) będzie mieć miejsce jubileusz 70-lecia Centrum Kultury Fizycznej UMCS. Oficjalna część obchodów rozpocznie się o godzinie 13:30.

Jubileusz 70-lecia istnienia CKF UMCS to nie tylko okazja do świętowania, ale także do refleksji nad osiągnięciami jednostki. To czas, kiedy wspólnie możemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Centrum, ale również roztoczyć wizję jego przyszłości – mówią organizatorzy wydarzenia i zapewniają, że jubileusz zjednoczy zarówno miłośników sportu, jak i kultury.

 

Centrum Kultury Fizycznej UMCS to sprawnie i dynamicznie rozwijająca się akademicka międzywydziałowa jednostka organizacyjno-dydaktyczna, świadcząca usługi w dziedzinie kultury fizycznej dla potrzeb studentów różnych wydziałów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jej historia sięga ponad 70 lat, kiedy to zgodnie z ówczesną uchwałą Senatu Akademickiego z dn. 21 lutego 1951 r. wprowadzono zajęcia z wychowania fizycznego do programu studiów UMCS, powołując przy tym Studium Wychowania Fizycznego (którego nazwę zmieniono w 1974 r. na Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, a następnie w 2008 r. na tę aktualną – Centrum Kultury Fizycznej UMCS). Dzięki działalności CKF UMCS Uczelnia przez lata uzyskiwała wysokie wyniki sportowe, plasując się m.in. na podium w Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i uniwersytetów. Dziś CKF stanowi serce aktywności sportowej i kulturalnej studentów oraz pracowników UMCS. Jednostka prowadzi zajęcia wychowania fizycznego: dydaktyczne i treningowe, ponadto wychodząc naprzeciw potrzebom studentów, współorganizuje wiele ciekawych inicjatyw sportowych i rekreacyjnych, tj. Bieg Uliczny o Puchar Rektora UMCS, Międzynarodowe Mistrzostwa UMCS w piłce nożnej, Drzwi Otwarte UMCS czy Kozienalia na Sportowo. Dodatkowo pracownicy jednostki prowadzą zajęcia z gimnastyki korekcyjnej i leczniczej dla studentów z dysfunkcją aparatu ruchowego.

 

Bądźmy razem, aby uczcić 70 lat pasji, zaangażowania i inspirującej działalności! – apelują organizatorzy wydarzenia i zapraszają wszystkich miłośników kultury, sportu oraz historii CKF UMCS do udziału w tych wyjątkowych obchodach.

 

PROGRAM:

8:30  Wizyty na grobach pracowników Centrum Kultury Fizycznej UMCS na lubelskich cmentarzach

11:30 Uroczysta msza święta – Parafia pw. bł. Jerzego Frassatiego w Lublinie, ul. Skierki 12.

13:00 I część artystyczna – występ artystyczny Natalia Wilk & Tomasz Momot with Drogie Panie

13:30 Część oficjalna

14:45 II część artystyczna – występ artystyczny Zespołu Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego

15:15 Poczęstunek dla gości

 

Źródło: Centrum Prasowe UMCS

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
29/05/2024
temperature icon 26°C
zachmurzenie umiarkowane
Humidity 51 %
Pressure 1011 hPa
Wind 18 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top