Na terenie Gminy Michów od 2021 roku realizowany jest projekt Klub Seniora „Złoty Wiek” w ramach którego odbywa się wiele interesujących zajęć i warsztatów. Uczestnicy Klubu aktywnie spędzają każdą wolną chwilę. Ćwiczą pamięć, kreatywność i koordynację poprzez różne gry planszowe, karciane oraz tablicowe. Seniorzy chętnie biorą udział w zajęciach artystyczno-manualnych, podczas których wykonują różne prace plastyczne oraz zajęciach psychologicznych, podczas których zawsze mogą liczyć na wsparcie i zrozumienie.

Popularnością wśród seniorów cieszą się zajęcia z filmoterapii i biblioterapii, które są świetną okazją do rozmowy i relaksu. Konsultacje z dietetykiem pozwalają uczestnikom nabyć wiedzę na temat potrzeb zdrowotnych w kontekście diety. Dużą przyjemność sprawia im aktywność fizyczna, warsztaty prowadzone przez wykwalifikowaną instruktorkę przyczyniają się, iż seniorzy mobilizują się do ćwiczeń ruchowych. Największym zainteresowaniem wśród seniorów cieszą się jednak warsztaty kulinarne w ramach których uczą się wspólnie nowych przepisów, ćwiczą swoje umiejętności, wymieniają się doświadczeniami w zakresie gotowania i poznają nowe techniki kulinarne. Powodzeniem wśród seniorów cieszył się również podstawowy kurs komputerowy. Seniorzy mieli okazję zapoznać się z obsługą komputera i Internetu. Na zakończenie kursu wszyscy odbyli egzamin i dostali zaświadczenia.

W ramach zajęć realizowane są również różnego rodzaju imprezy okolicznościowe tj. Dzień Seniora, Andrzejki, czy powitanie wiosny. Uczestnicy Klubu Seniora przez ostatnie miesiące bardzo się ze sobą zżyli, uroczyście obchodzą wspólnie urodziny i imieniny, nie brakuje życzeń, słodkich poczęstunków i wspólnego śpiewania. Seniorzy każdego dnia prowadzą wiele wspólnych rozmów, wymieniają się doświadczeniami z różnych dziedzin życia oraz mogą liczyć na wzajemne wsparcie. W ramach projektu nie brakuje też wyjazdów. Członkowie mieli okazję już uczestniczyć w wyjazdach do kina, teatru, groty solnej i ogrodu światła. Porą letnią odbyła się wycieczka krajoznawcza do Kazimierza i Nałęczowa, która na długo pozostanie w pamięci seniorów. Odbyło się także sześć wyjazdów na basen, podczas których seniorzy mieli możliwość skorzystania z nauki pływania. Jednak wyjazdów nigdy dość i przed seniorami kolejne wyjazdy integracyjne m. in. wycieczka na Roztocze. Według wszystkich seniorów, uczestnictwo w projekcie pozwala, na korzystanie z wielu ciekawych zajęć, daje możliwość rozwoju i sprawia, że czas upływa w miłej i serdecznej atmosferze.

Klub Seniora „Złoty Wiek” realizowany jest w partnerstwie Gminy Michów i Towarzystwa Przyjaciół Michowa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś priorytetowa 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne.

 

Autor:Redakcja
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
19/04/2024
temperature icon 3°C
zachmurzenie duże
Humidity 88 %
Pressure 1011 hPa
Wind 22 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top