Zaobserwuj nasz profil:

Wolne miejsca na szkolenie wojskowe. Trwa nabór do IV turnusu Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej

8 kwietnia, 2026
Wolne miejsca na szkolenie wojskowe. Trwa nabór do IV turnusu Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej
źródło WCR w Zamościu

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zamościu prowadzi zapisy na IV turnus Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Szkolenie odbędzie się w maju 2026 roku i to szansa dla osób chcących zdobyć nowe umiejętności oraz rozpocząć swoją przygodę z wojskiem.

Szansa na start w wojsku

Osoby zainteresowane służbą wojskową mogą zgłaszać się na IV turnus Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, który zaplanowano w dniach od 4 do 30 maja 2026 roku. Szkolenie podstawowe realizowane będzie m.in. w 2 Hrubieszowskim Pułku Rozpoznawczym oraz 18 Zamojskim Pułku Przeciwlotniczym.

To propozycja zarówno dla tych, którzy rozważają zawodową służbę wojskową, jak i dla osób chcących zdobyć nowe kwalifikacje i doświadczenie.

Dwa etapy szkolenia

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa składa się z dwóch części. Pierwszy etap to 27-dniowe szkolenie podstawowe, zakończone uroczystą przysięgą wojskową.

Drugi etap to szkolenie specjalistyczne, które może trwać nawet do 11 miesięcy i pozwala na rozwijanie umiejętności w wybranej specjalności wojskowej.

Co ważne, uczestnicy mogą zrezygnować ze służby na każdym etapie bez konsekwencji.

Atrakcyjne warunki i korzyści

Ochotnicy mogą liczyć na szereg benefitów, takich jak wynagrodzenie, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, umundurowanie oraz opiekę medyczną.

Dodatkowo służba daje możliwość zdobycia cennych uprawnień, m.in. prawa jazdy kategorii C, C+E czy D, a także kwalifikacji zawodowych, takich jak operator maszyn, spawacz czy kucharz.

Uczestnicy mają również pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy złożyć wniosek poprzez portal rekrutacyjny Wojska Polskiego, a następnie skontaktować się z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Zamościu.

Przed rozpoczęciem szkolenia kandydaci przechodzą również przygotowanie teoretyczne w formie kursów e-learningowych.

WCR w Zamościu zaprasza zainteresowanych do swojej siedziby przy ul. Koszary 9. Należy zabrać ze sobą m.in. dowód osobisty, świadectwo ukończenia szkoły oraz – jeśli się posiada – prawo jazdy i książeczkę wojskową.

Nie zwlekaj z decyzją

Nabór trwa, a liczba miejsc jest ograniczona. To doskonała okazja, by zdobyć nowe umiejętności, sprawdzić się w wymagających warunkach i zrobić pierwszy krok w kierunku kariery wojskowej.

Wolne miejsca na szkolenie wojskowe. Trwa nabór do IV turnusu Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej

źródło WCR w Zamościu

 

Portal wlubelskim.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone @ wlubelskim.pl | wLubelskim.pl

Kontakt:

redakcja@wlubelskim.pl    Tel: 537 760 276
reklama@wlubelskim.pl  

 Tel:  667 796 420 , 531 837 899 ;

Polityka Prywatności

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com