Zaobserwuj nasz profil:

W długi weekend utrudnienia w Lublinie – zmiany ruchu i zamknięcia ulic

2 czerwca, 2026
W długi weekend utrudnienia w Lublinie – zmiany ruchu i zamknięcia ulic
grafika google maps

W najbliższych dniach mieszkańców i kierowców czekają utrudnienia w Lublinie. Powodem są wydarzenia miejskie, procesje oraz sezonowe zmiany organizacji ruchu.

Letnie zamknięcia ul. Królewskiej

Podobnie jak w poprzednich latach, w okresie letnim wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na ul. Królewskiej. W każdy weekend, od 5 czerwca do 30 sierpnia, odcinek od ul. Bajkowskiego do ul. Podwale będzie zamknięty dla samochodów.

Zmiany będą obowiązywać od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do końca dnia. Kierowcy jadący od ul. Bajkowskiego zostaną skierowani w lewo w ul. Lubartowską. Dojazd do posesji będzie możliwy od ul. Wyszyńskiego.

Warto pamiętać, że zamkniętym odcinkiem nadal będą mogły poruszać się autobusy komunikacji miejskiej.

Utrudnienia w Lublinie podczas Nocy Kultury

Najbliższy weekend przyniesie jednak większe zmiany. W związku z organizacją Nocy Kultury w sobotę (6 czerwca), ul. Królewska zostanie całkowicie zamknięta dla wszystkich użytkowników ruchu.

Ulica będzie nieprzejezdna od piątku (5 czerwca) od godz. 16.00 aż do zakończenia wydarzenia, czyli do około godz. 3.00 w niedzielę (7 czerwca). W tym czasie nie będą kursować również autobusy.

Dodatkowo zamknięta zostanie ul. Miedziana. Ograniczenia będą obowiązywać od soboty od godz. 16.00 do zakończenia imprezy. To oznacza kolejne utrudnienia w Lublinie, szczególnie w centrum miasta.

Procesje Bożego Ciała – możliwe utrudnienia

W czwartek (4 czerwca) ulicami Lublina przejdą procesje Bożego Ciała. W wielu częściach miasta mogą pojawić się chwilowe utrudnienia w ruchu.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i liczyć się z możliwymi objazdami. Szczegółowe trasy procesji dostępne są na stronie miasta Lublin w zakładce „Komunikaty”.

Zamknięcie Placu Zamkowego

Od 4 do 7 czerwca zmieni się także organizacja ruchu w rejonie Placu Zamkowego. W tym czasie odbędzie się Festiwal Azjatycki Sakura Festiwal – Smaczny Targ.

Plac zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Nie będzie można również korzystać z miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania.

To kolejny element, który wpłynie na utrudnienia w Lublinie w pierwszych dniach czerwca.

 

Katarzyna Adaszek

Portal wlubelskim.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone @ wlubelskim.pl | wLubelskim.pl

Kontakt:

redakcja@wlubelskim.pl    Tel: 537 760 276
reklama@wlubelskim.pl  

 Tel:  667 796 420 , 531 837 899 ;

Polityka Prywatności

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com