
Do zdarzenia doszło w czwartek po południu na jednym z osiedli w Zamościu. Jak przekazała policja, 18-letnia kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na ulicy zaatakowała przypadkowo napotkaną 8-letnią dziewczynkę, raniąc ją ostrym narzędziem.
Według ustaleń funkcjonariuszy kobieta groziła także dziewczynce pozbawieniem życia. Groźby miały być kierowane również wobec matki dziecka.
Policjanci zatrzymali podejrzaną kilkanaście minut po zdarzeniu. Następnie została przewieziona do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
Po zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy doprowadzili kobietę do Prokuratury Rejonowej w Zamościu, gdzie usłyszała zarzuty.
Prokuratura zarzuciła jej spowodowanie uszkodzenia ciała 8-letniej dziewczynki oraz usiłowanie dokonania podobnego czynu wobec 15-latki. Śledczy ustalili, że jeszcze przed atakiem na młodsze dziecko kobieta próbowała zranić nastolatkę.
18-latka odpowie także za kierowanie gróźb karalnych wobec 8-latki oraz jej matki.
Śledczy zakwalifikowali zarzucane czyny jako występki o charakterze chuligańskim. Oznacza to, że w przypadku skazania sąd może wymierzyć surowszą karę niż w standardowych przypadkach.
Zgodnie z przepisami, jeśli przestępstwo zostało popełnione umyślnie, publicznie oraz bez powodu lub z błahego powodu, sąd podwyższa dolną granicę ustawowego zagrożenia karą o połowę. Obowiązkowo orzeka również nawiązkę na rzecz osoby pokrzywdzonej.
Za przestępstwo uszkodzenia ciała grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za kierowanie gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia.
Po przedstawieniu zarzutów prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego w Zamościu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu.
Sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Na tym etapie postępowania jest to środek zapobiegawczy, który ma zabezpieczyć prawidłowy przebieg śledztwa. O winie lub niewinności podejrzanej rozstrzygnie sąd po zakończeniu postępowania.
Sprawę prowadzą Prokuratura Rejonowa w Zamościu oraz zamojscy policjanci, którzy nadal wykonują czynności procesowe.
Wszelkie prawa zastrzeżone @ wlubelskim.pl | wLubelskim.pl
Kontakt:
redakcja@wlubelskim.pl Tel: 537 760 276
reklama@wlubelskim.pl
Tel: 667 796 420 , 531 837 899 ;
Polityka Prywatności