23 października Komenda Miejska Policji w Zamościu gościła grupę przedszkolaków z Borowiny Stanieckiej. Dzieci miały okazję zwiedzić jednostkę i zobaczyć, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy. Maluchy obejrzały policyjne radiowozy, poznały sprzęt wykorzystywany w codziennych działaniach i uczestniczyły w pokazie umiejętności policyjnego psa służbowego.
Spotkanie z psem służbowym i policyjnym sprzętem
Przedszkolaki mogły porozmawiać z przewodnikiem psa służbowego, który opowiedział o codziennej służbie czworonoga oraz przypomniał, jak należy zachować się w sytuacji napotkania agresywnego zwierzęcia. Dzieci były zachwycone pokazem policyjnego psa, który prezentował swoje umiejętności.
Mali goście mieli również okazję zobaczyć radiowozy oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów na co dzień, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i pytania od przedszkolaków.
Profilaktyka i bezpieczeństwo w szkole
24 października policjantki zajmujące się profilaktyką odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu. Funkcjonariuszki przypomniały uczniom zasady bezpieczeństwa, wskazały, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach i gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia.
Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się także, jak wygląda codzienna służba policjantów oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowach, odpowiadając na pytania i dzieląc się swoimi doświadczeniami.
Wartość edukacyjna spotkań
Oba wydarzenia przebiegły w radosnej atmosferze i stanowiły cenne lekcje dla młodych uczestników. Dzięki takim inicjatywom dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa, poznają pracę policjantów i rozwijają świadomość odpowiedzialnych zachowań w codziennym życiu.


