Zaobserwuj nasz profil:

Lublin: Matka miała dostać kwiaty, a syn może dostać… 10 lat więzienia

7 sierpnia, 2025
Lublin: Matka miała dostać kwiaty, a syn może dostać… 10 lat więzienia
Fot. KMP Lublin

Za bukiet na imieniny dla matki może trafić za kratki nawet na 10 lat. Policjanci z Lublina zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który włamał się do kwiatomatu przy ulicy Dożynkowej i ukradł jeden z bukietów. Choć łup nie był okazały, straty oszacowano na ponad 2 tysiące złotych.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Sprawca zniszczył witrynę samoobsługowego kwiatomatu i zabrał jeden z bukietów, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Jak wyjaśnił później, kierowała nim „dobra intencja” – kwiaty chciał wręczyć matce z okazji imienin.

Na miejscu włamania funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady, które pozwoliły szybko ustalić tożsamość sprawcy. Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali podejrzanego.

 Straty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano na kwotę przeszło 2 000 złotych – informuje podinspektor Kamil Gołębiowski.

43-latek usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Choć motyw może wydawać się nietypowy, prawo nie przewiduje w takich przypadkach taryfy ulgowej – mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Lublin

Agnieszka Szymuś

Portal wlubelskim.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone @ wlubelskim.pl | wLubelskim.pl

Kontakt:

redakcja@wlubelskim.pl    Tel: 537 760 276
reklama@wlubelskim.pl  

 Tel:  667 796 420 , 531 837 899 ;

Polityka Prywatności

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com