Zaobserwuj nasz profil:

Groźny pożar na terenie zakładu utylizacyjnego w Lublinie

29 lipca, 2025
Groźny pożar na terenie zakładu utylizacyjnego w Lublinie
Fot. bryg. Paweł Kasperek/asp. Jakub Putowski

W poniedziałkowy wieczór, na terenie firmy zajmującej się utylizacją odpadów przy ul. Metalurgicznej 19 doszło do poważnego pożaru. Ogień pojawił się około godziny 22:30 i objął hałdę zmieszanych odpadów budowlanych, głównie tworzyw sztucznych. Na miejscu natychmiast rozpoczęto zakrojoną na szeroką skalę akcję gaśniczą.

W kulminacyjnym momencie działań w gaszeniu pożaru uczestniczyło aż 18 zastępów straży pożarnej, liczących łącznie 66 strażaków. Ze względu na trudne warunki terenowe oraz silne zadymienie, ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W działaniach wykorzystywano także specjalistyczny sprzęt – drabiny oraz podnośniki hydrauliczne, które umożliwiały dostęp do najwyższych partii płonącej hałdy.

Aby skutecznie dogasić tlące się odpady, strażacy sięgnęli również po ciężki sprzęt budowlany, udostępniony przez właściciela zakładu. Maszyny posłużyły do przerzucania materiałów, co pozwoliło dotrzeć do źródeł ognia ukrytych wewnątrz zwałowiska.

Na miejsce akcji przybył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, bryg. Paweł Kasperek, a także przedstawiciel Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ich obecność podkreślała powagę sytuacji i konieczność skoordynowanego działania wielu służb.

Akcja gaśnicza trwała około czterech godzin i zakończyła się sukcesem – ogień został całkowicie opanowany. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie

Agnieszka Szymuś

Portal wlubelskim.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone @ wlubelskim.pl | wLubelskim.pl

Kontakt:

redakcja@wlubelskim.pl    Tel: 537 760 276
reklama@wlubelskim.pl  

 Tel:  667 796 420 , 531 837 899 ;

Polityka Prywatności

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com