Zaobserwuj nasz profil:

Dzielnicowi zatrzymali pijanego rowerzystę i kierowcę ciężarówki łamiącego zakaz

21 stycznia, 2026
Dzielnicowi zatrzymali pijanego rowerzystę i kierowcę ciężarówki łamiącego zakaz
Fot. KPP Hrubieszów

Trudne warunki zimowe wciąż utrudniają poruszanie się po drogach. Śliska nawierzchnia, zaspy śnieżne i opady stanowią realne zagrożenie, a nie wszyscy kierowcy i rowerzyści przestrzegają przepisów.

Rowerzysta w stanie nietrzeźwości

We wtorek dzielnicowy z Posterunku Policji w Werbkowicach zatrzymał 57-letniego mieszkańca gminy Werbkowice, który poruszał się rowerem po zaśnieżonej drodze. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Kierowca ciężarówki „na zakazie”

Tego samego dnia dzielnicowy z Trzeszczan zatrzymał 42-letniego mieszkańca gminy Uchanie, który kierował ciężarowym Volkswagenem pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Złamanie takiego zakazu zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Apel policji: rozsądek na drodze

Funkcjonariusze przypominają, że trudne warunki zimowe wymagają szczególnej ostrożności. Nawet krótkie nieostrożne zachowanie może prowadzić do groźnych wypadków. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę, dostosowanie prędkości i respektowanie przepisów prawa.

Portal wlubelskim.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone @ wlubelskim.pl | wLubelskim.pl

Kontakt:

redakcja@wlubelskim.pl    Tel: 537 760 276
reklama@wlubelskim.pl  

 Tel:  667 796 420 , 531 837 899 ;

Polityka Prywatności

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com