Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości z siedzibą w  Warszawie, ul. Pańska 81/83, (kod pocztowy 00-834) ogłasza nabór wniosków o udział w: Krótkoterminowych programach bilateralnych dla startupów w ramach Projektu START-UPS ARE USDziałanie: 2.29. START-UPS ARE USPriorytet: II Środowisko sprzyjające innowacjomFundusze Europejskie dla Nowoczesnej GospodarkiNumer naboru: FENG.02.29-IP.O2-001/24Branża: EdTech. Nabór trwa od 27.08.2024 do 17.09.2024. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu wynosi 90 dni od dnia zamknięcia naboru wniosków o dofinansowanie w konkursie.

Miejsce składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć za pośrednictwem Generatora Wniosków (LSI) opracowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Sposób składania wniosków

Wniosek o udział w programie należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków (LSI), zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosków stanowiącą Załącznik nr 2 do Regulaminu Naboru Uczestników. Szczegółowe zasady odnośnie dołączania załączników do wniosku znajdują się w Instrukcja wypełniania Wniosku.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Uczestnikiem Programu może być przedsiębiorca w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo Przedsiębiorców (Dz. U. z 2023 r. poz. 221) będący mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą (MŚP):

  • Prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  • Będący startupem prowadzącym działalność gospodarczą nie krócej niż przez jeden pełen rok obrachunkowy (obrotowy) i nie dłużej niż przez pięć pełnych lat obrachunkowych (obrotowych);
  • Posiadający innowacyjne Rozwiązanie (technologię, produkt lub usługę) na poziomie: prototypu, MVP (Minimum Viable Product) lub finalnym (przeznaczonym do komercjalizacji);
  • Posiadający wstępnie opracowany model biznesowy uwzględniający ekspansję na rynki zagraniczne;
  • Którego działalność wpisuje się w branżę EdTech, tj. obszar technologii związanych z tworzeniem produktów i usług wykorzystywanych w edukacji, w szczególności opartych na technologiach informacyjnych

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

W ramach Programu PARP udzieli na rzecz Uczestników wsparcia w formie świadczenia usług, pokrywając do 100% kosztów udziału Uczestnika w:

  • programie szkoleniowym realizowanym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
  • nie więcej niż czterech misjach wyjazdowych odbywanych do wybranych krajów w celu poznania warunków funkcjonowania środowiska startupowego istniejącego w tych krajach, odbycia spotkań i nawiązania kontaktów z lokalnymi instytucjami wsparcia biznesu, potencjalnymi kontrahentami, w tym inwestorami oraz udziałem w wybranych targach lub konferencjach.

PARP nie przewiduje wypłat dofinansowania na rzecz Uczestników w formie pieniężnej (zaliczki lub refundacji).

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Ocena wniosków dokonywana jest w oparciu o Kryteria wyboru Uczestników przez Komisję Oceny Wniosków wskazanych w Załącznik nr 3 do Regulaminu Naboru Uczestników.

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalna intensywność wsparcia wynosi 100% kosztów udziału Uczestnika.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Kwota przeznaczona na wsparcie w naborze wynosi 4 000 000,00 zł.

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru wniosków oraz przeprowadzania naboru znajdują się w Regulaminie Naboru Uczestników, dostępnym na stronie internetowej PARP dot. działania.

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór Formularza wniosku o udział oraz Instrukcja wypełniania wniosku stanowią odpowiednio załącznik nr 1 i 2 do Regulaminu Naboru Uczestników i są dostępne na stronie internetowej PARP dot. działania.

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o udział w programie stanowi załącznik nr 4 do Regulaminu Naboru Uczestników i jest dostępny na stronie internetowej PARP dot. działania

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Środki odwoławcze przysługujące Wnioskodawcy zostały określone w § 8. Procedura odwoławcza Regulaminu Naboru Uczestników.

Pytania i odpowiedzi

Pytania można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie poddziałania. Wyjaśnień dotyczących konkursu udziela również Informatorium PARP, odpowiadając na zapytania kierowane na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl oraz telefonicznie pod numerami 22 432 89 91- 93 lub 0 801 332 202.

Linki

Aktualna dokumentacja znajduje się na stronie stronie PARP: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/start-ups-are-us—branza-edtech#dokumenty

 

Źródło: Portal Funduszy Europejskich

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
14/12/2024
temperature icon 0°C
zachmurzenie duże
Humidity 89 %
Pressure 1015 hPa
Wind 18 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top