Postawą godną naśladowania wykazała się mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego, która na terenie jednego ze sklepów znalazła plik pieniędzy. Kobieta od razu przyniosła znalezisko na komisariat. Po przeliczeniu okazało się była to kwota ponad 4 tys. zł. Również mieszkaniec Terespola przyniósł na komisariat gotówkę, którą wypłacił mu bankomat. Dziękujemy znalazcom za uczciwość i obywatelską postawę.

W miniony weekend do międzyrzeckiego komisariatu zgłosiła się 36-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że wychodząc ze sklepu zauważyła na podłodze plik banknotów spiętych gumką. Kobieta od razu postanowiła zgłosić sprawę na Policję, by jak najszybciej odnaleźć właściciela gotówki. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to kwota ponad 4 tys. zł.

W tym samym czasie z mundurowymi skontaktował się mężczyzna, który okazał się właścicielem zguby. W trakcie rozmowy przyznał, że doszło do tego prawdopodobnie, gdy wkładał plik do kieszeni po zapłaceniu rachunku.

Również w Terespolu mieszkaniec tego miasta zgłosił się do komisariatu, po tym jak bankomat wypłacił mu spora sumę nienależących do niego pieniędzy. Znalazca początkowo próbował odnaleźć mężczyznę, który przed nim korzystał z bankomatu. Kiedy to się nie udało gotówkę przekazał mundurowym z prośbą o pomoc w ustaleniu właściciela. Również w tym przypadku pieniądze trafiły już do właściciela.

Te szczęśliwe zakończenia nie byłyby możliwe, gdyby nie uczciwość i obywatelska postawa znalazców. Często osoby, które przynoszą znalezione przedmioty do komendy chcą pozostać anonimowe, nie licząc na żadne gratyfikacje, ze strony właścicieli.  Dziękujemy za godną naśladowania postawę.

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/07/2024
temperature icon 20°C
bezchmurnie
Humidity 88 %
Pressure 1012 hPa
Wind 8 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top