Policja w Parczewie poszukuj kierującego, który dziś w nocy w Parczewie najprawdopodobniej potrącił 61-letnią kobietę. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej. 61-latka zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Do późnych godzin porannych policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili oględziny. W sprawie wypadku prowadzone jest śledztwo. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj kilka minut przed godziną 1:00 w nocy na drodze wojewódzkiej W 815 przy wjeździe od ul. Lubartowskiej w Parczewie. Służby zaalarmował świadek zdarzenia.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że kierujący pojazdem osobowym koloru srebrnego poruszający się od strony Lubartowa na prostym odcinku drogi w rejonie skrzyżowania z ul. Piwonii wjechał w kobietę prawdopodobnie przechodzącą przez przejście dla pieszych. Następnie oddalił się nie udzielając pomocy poszkodowanej ani nie poinformował o całym zdarzeniu służb ratunkowych. Niestety, w wyniku zaistniałego zdarzenia pokrzywdzona 61-letnia mieszkanka miasta doznała poważnych obrażeń ciała i zmarła na miejscu wypadku.

Teraz parczewscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo i ustalą dokładnie jaki był przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Ponadto decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Do późnych godzin porannych policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili oględziny.

Zwracamy się do świadków, którzy posiadają istotne informacje o zdarzeniu o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Parczewie, ul. Wojska Polskiego 4, tel. (47) 814 32 10.

Przypominamy!

Jeżeli w wyniku zdarzenia drogowego jest osoba ranna, kierujący pojazdem i inne osoby uczestniczące w zdarzeniu są obowiązane:
• udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać zespół ratownictwa medycznego i Policję
• nie podejmować czynności, które mogłyby utrudnić ustalenie przebiegu wypadku
• pozostać na miejscu wypadku, a jeżeli wezwanie zespołu ratownictwa medycznego lub Policji wymaga oddalenia się – niezwłocznie powrócić na to miejsce.

 

Źródło: Policja Parczew

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 24°C
zachmurzenie duże
Humidity 56 %
Pressure 1015 hPa
Wind 18 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top