Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia 2. stopnia dla województwa lubelskiego dotyczące upałów oraz nadchodzących burz.

Od dziś, wtorku 9 lipca, do piątku 12 lipca, mieszkańcy województwa lubelskiego muszą przygotować się na ekstremalnie wysokie temperatury. Termometry będą wskazywać nawet do 35 stopni Celsjusza, co stwarza zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla dzieci, osób starszych oraz chorych. Zaleca się unikanie przebywania na słońcu w godzinach południowych, picie dużych ilości wody oraz noszenie lekkiej i przewiewnej odzieży.

Dodatkowo, od czwartku 11 lipca do piątku 12 lipca, prognozowane są silne burze z gradem, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr, osiągający prędkość nawet do 90 km/h. Ostrzeżenie 2. stopnia oznacza, że burze mogą być niebezpieczne, powodując uszkodzenia budynków, przerwy w dostawie prądu oraz trudności komunikacyjne.

IMGW apeluje o zachowanie ostrożności i śledzenie bieżących komunikatów pogodowych. W przypadku burz zaleca się zabezpieczenie luźnych przedmiotów na balkonach i w ogrodach oraz unikanie przebywania na otwartej przestrzeni.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa, warto przygotować się na ewentualne przerwy w dostawie prądu i posiadać pod ręką latarki, naładowane telefony komórkowe oraz zapas wody i żywności.

Bądźcie ostrożni i dbajcie o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo w nadchodzących dniach.

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 24°C
zachmurzenie duże
Humidity 70 %
Pressure 1015 hPa
Wind 24 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top