33-letni mieszkaniec gm. Kock zignorował obowiązujące przepisy i mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową w Firleju. Podróżował z żoną i 7-letnim dzieckiem. 33-latek został zatrzymany w celu wykonania dalszych czynności procesowych. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Niebawem poniesie odpowiedzialność przed sądem. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pomimo licznych apeli i akcji profilaktycznych Policji wiele osób dalej nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa jakie płynie z wsiadania ,,za kółko” pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu. Ostatnie zdarzenie miało miejsce wczoraj w Firleju. Policjanci dostali informację o kolizji w centrum tej miejscowości. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 33-letni kierujący samochodem marki Skoda na skrzyżowaniu, uderzył w poprzedzający go samochód marki Ford, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Podczas kontroli od kierowcy skody wyczuwalna była silna woń alkoholu. Jak okazało się podczas badania, miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podróżował z żoną i 7-letnim dzieckiem. 33-latek został zatrzymany w celu wykonania dalszych czynności procesowych. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Już wkrótce 33-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin.

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego.

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/07/2024
temperature icon 24°C
bezchmurnie
Humidity 66 %
Pressure 1013 hPa
Wind 8 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top