Godną pochwały postawą wykazał się 75-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego, który znalazł przed wejściem do bloku portfel z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna bez chwili namysłu znaleziony portfel przekazał policjantom. Portfel wraz z zawartością trafił już w ręce właściciela.

Wczoraj po południu do dyżurnego opolskiej jednostki przyszedł mężczyzna i przekazał znaleziony przed wejściem do bloku portfel. Mężczyzna nadmienił, że dokładnie znalazł go przy drzwiach wejściowych na klatkę schodową bloku przy ul. Puławskiej. W portfelu były pieniądze, dwie karty bankomatowe oraz dokumenty, w tym dowód osobisty wystawiony na 33-letniego mężczyznę z gm. Józefów nad Wisłą. Dzięki znalezionym dokumentom mundurowi szybko ustalili i potwierdzili właściciela zagubionego portfela.

33-letni mężczyzna odbierając od mundurowych swoją zgubę nie krył wzruszenia z faktu, że są jeszcze naprawdę uczciwi ludzie.

Panu za godną naśladowania postawę jeszcze raz serdecznie dziękujemy, jednocześnie wyrażamy przekonanie, że posłuży przykładem dla innych.

Przypominamy również, że zwrot znalezionych rzeczy jest obowiązkiem każdego znalazcy, który zgodnie z przepisami powinien dołożyć wszelkich starań, aby zguba trafiła do rąk prawowitego właściciela. Za przywłaszczenie znalezionej rzeczy grozi kara.

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
20/07/2024
temperature icon 25°C
zachmurzenie duże
Humidity 43 %
Pressure 1014 hPa
Wind 10 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top