Szansa dla uzdolnionych uczniów z województwa lubelskiego na uzyskanie finansowego wsparcia. Już po raz drugi Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń” ogłasza nabór na stypendia. Na zgłoszenia czeka do 19 lipca.

O wsparcie będą mogli ubiegać się uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych  do 18. roku życia. Przy wyborze stypendystów pod uwagę brane były wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne lub sportowe, pozaszkolna aktywność, zaangażowanie społeczne oraz kwestie materialne. Stypendium będzie wypłacane uczniom przez 5 miesięcy, od września br. do końca stycznia 2025r. włącznie.

Zaledwie kilka dni temu zakończyliśmy pierwszą edycję programu stypendialnego, a już zaczynamy drugi program. Robimy to, mówiąc obrazowo, aby zmotywować młodych ludzi do podejmowania i kontynuowaniu wysiłków w realizowaniu swoich marzeń i żeby w przyszłości mogli powiedzieć, że na początku swojej ścieżki rozwoju dostali wsparcie od naszej fundacji. Dla nas, fundatorów, będzie to już bardzo dużo, że w taki sposób mogliśmy pomóc mówi Katarzyna Rzechowska, Koordynator Fundacji „Spiżarnia dla pokoleń”.

Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń” została powołana do życia w ubiegłym przez firmę Spiżarnia, która od 19 lat dostarcza Polakom mieszkającym za granicą rodzime produkty. Główną ideą Fundacji jest wspieranie młodych talentów, zarówno wśród dzieci pracowników jak i młodzieży z województwa lubelskiego. Do tej pory ze wsparcia skorzystały m.in. lubelskie Domy Dziecka, Stowarzyszenie Brata Alberta w Lublinie, lubelskie Szkoły Specjalne. Fundacja otworzyła ostatnio salę Spiżarnia Talentów na oddziale Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

W pierwszym programie stypendia fundacji uzyskało dziewięciu zdolnych uczniów z Lublina i regionu lubelskiego. Byli wśród nich m.in. młodzi muzycy, tancerze, sportowcy jeżdżący konno, uprawiający szermierkę czy grający w piłkę nożną.

Z jednej strony jest w nich pasja i determinacja, co nas bardzo cieszy, a z drugiej skromność. Ci młodzi ludzie mają ogromną motywację i nie boją się mówić o planach na przyszłość. Kibicujemy im z całego sercamówi Katarzyna Rzechowska, Koordynator Fundacji „Spiżarnia dla pokoleń”.

Ogłoszenie wyników naboru na semestr jesienno-zimowy nastąpi do 20 sierpnia.

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
22/07/2024
temperature icon 19°C
bezchmurnie
Humidity 88 %
Pressure 1012 hPa
Wind 8 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top