Wczoraj w naszym regionie a dokładnie w Biłgoraju oraz Zagumniu koło Biłgoraja doszło do dwóch zabójstw, wszystko wskazuje na to, że zdarzenia nie mają ze sobą jakiegokolwiek związku.

Pierwsza sprawa dotyczy zabójstwa w miejscowości Zagumnie na terenie gminy Biłgoraj. Biłgorajscy policjanci prowadzą intensywne czynności śledcze w związku z podejrzeniem zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa. Sprawą nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju, a na miejscu trwają działania śledcze. Jak informuje prokurator Rafał Kawalec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu, policjanci działają pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Biłgoraju, zbierając dowody i zabezpieczając miejsce zdarzenia. Śledztwo jest prowadzone w kierunku podejrzenia zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa. Prokurator Kawalec przekazał, że doszło do zatrzymania potencjalnego sprawcy. Na chwilę obecną nie przeprowadzono z nim jeszcze czynności procesowych. Obecnie prowadzone są działania mające na celu zabezpieczenie wszystkich dowodów związanych z przestępstwem. Na tym etapie postępowania śledczy nie udzielają szczegółowych informacji. Wszelkie nowe informacje będą przekazywane na bieżąco przez odpowiednie służby. Mieszkańcy gminy są zaniepokojeni zaistniałą sytuacją, a policja apeluje o zachowanie spokoju i cierpliwości, zapewniając, że podejmowane są wszystkie niezbędne kroki, aby wyjaśnić okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Drugie zdarzenie tyczy się wydarzeń do których doszło wczorajszego wieczoru około godz. 18.00. Na miejsce zdarzenia przy ulicy Kościuszki interweniowały służby: policja, straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego i pogotowie gazowe. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna zabił swoją żonę, a następnie usiłował popełnić samobójstwo. Został przetransportowany do szpitala, gdzie obecnie przebywa pod opieką lekarzy. Jak informuje prokurator Rafał Kawalec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu, w jednym z domów przy ulicy Kościuszki ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Obecnie na miejscu zdarzenia policjanci prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Biłgoraju. Śledztwo jest w toku, a służby apelują o cierpliwość i nieprzeszkadzanie w prowadzonych działaniach. Na tym etapie postępowania śledczy nie udzielają szczegółowych informacji.

 

Źródło: Policja Biłgorajska

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 26°C
zachmurzenie duże
Humidity 73 %
Pressure 1015 hPa
Wind 16 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top