Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest nadal jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych na drogach powiatu opolskiego. Tym razem kierujący Fordem 21-latek z Lublina na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującą Oplem 27-latką z gm. Poniatowa. W wyniku zdarzenia samochód 27-latki przewrócił się na dach, a kobieta trafiła do szpitala. Na szczęście groźnie wyglądające zdarzenie drogowe zakończyło się ogólnymi potłuczeniami dla jej uczestników. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w miejscowości Niezabitów w gm. Poniatowa. Jak ustalili policjanci z opolskiej drogówki, 21-latek kierujący Fordem wjechał na skrzyżowanie oznaczone znakami określajacymi pierwszeństwo przejazdu i skręcajac w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jedącej drogą z pierwszeństwem 27-letniej kobiecie, kierującej Oplem. W wyniku uderzenia Opel wjechał do rowu, a następnie przewrócił się na dach.

Do szpitala trafiła 27-letnia kobieta, kierująca Oplem. Na szczęscie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Groźnie wyglądajace zdarzenie drogowe zakończyło się ogólnymi potłuczeniami dla jej uczestników oraz wysokim mandatem  karnym dla 21-latka za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem potwierdziło, że kierujacy pojazdami byli trzeźwi.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Dlatego też po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności podczas przejeżdżania przez skrzyżowania i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że jedziemy do celu, nie na czas!

 

Źródło: Policja Lubelska

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
20/07/2024
temperature icon 27°C
zachmurzenie duże
Humidity 38 %
Pressure 1014 hPa
Wind 8 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top