Już od wtorku w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego, będzie można oglądać fascynującą wystawę „Fotografia Dzikiej Przyrody”. Na ekspozycji zobaczymy 70 zdjęć, wybranych w jednym z najbardziej cenionych wydarzeń fotograficznych na świecie, czyli Wildlife Photographer of the Year w latach 2002-2020.

Wildlife Photographer of the Year to coroczny konkurs fotograficzny organizowany przez brytyjskie Muzeum Historii Naturalnej od 1965 roku. Dzisiaj jest to najbardziej cenione i największe w świecie wydarzenie  w zakresie fotografii Natury, dostępne zarówno dla zawodowców jak i amatorów, dla dorosłych, młodzieży  i dzieci. Dziś na konkurs wpływa 40-50 tys. zdjęć, wykonywanych przez ponad 4 tys. fotografów, z ponad 90 krajów. Jego renomę podkreśla podróżująca międzynarodowa wystawa, którą co roku odwiedzają miliony osób na całym świecie.

– Oprócz niezwykłych wartości artystycznych, wystawa niesie ze sobą również walor edukacyjny. Z jednej strony pokazuje nam niezwykłe piękno i różnorodność życia na Ziemi. Z drugiej prowokuje pytania nad oddziaływaniem człowieka na przyrodę i jego rolą w ochronie tego co naturalne i dzikie. Tym bardziej zapraszamy do jej obejrzenia najmłodszych widzów – mówi Izabela Andryszczyk, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Jak podkreślają sami organizatorzy wystawy, zdjęcia ją tworzące są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata natury. Ukazują artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii oraz naturalne piękno przyrody, uchwycone w momencie jej wspaniałości.
Wystawa w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
21/07/2024
temperature icon 28°C
zachmurzenie duże
Humidity 53 %
Pressure 1009 hPa
Wind 17 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top