Zespoły z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Lubelskiej zwyciężyły w V już edycji konkursu „CONCRETNE WYZWANIE”.

W zmaganiach wzięło udział 12 zespołów złożonych ze studentów z politechnik: lubelskiej, białostockiej, gdańskiej, warszawskiej i SGGW. Ich zadaniem było wykonanie próbek na podstawie zaprojektowanego przez siebie składu mieszanki betonowej o jak najlepszych parametrach wytrzymałościowym przy jak najmniejszym śladzie węglowym. Każdy zespół mógł przygotować trzy próbki.

– Od tego momentu minęło dokładnie 28 dni. To czas, w którym beton dojrzał i nabrał pełnej wytrzymałości na ściskanie – mówi Piotr Matysiak, przewodniczący Koła Naukowego „Aedificatio” na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, które zorganizowało konkurs. – Dlatego dokładnie dziś prowadziliśmy badania transmitując je na żywo, tak żeby wszyscy uczestnicy widzieli własne wyniki i na bieżąco śledzili, kto jest na pozycji lidera.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna CarbonQuenns z Politechniki Warszawskiej. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentująca tę samą uczelnię ekipa ŚladZerowy. Na podium stanęli też członkowie Giorgio betoniks z Politechniki Lubelskiej.

– Cieszę się, że wszyscy sprostaliście zadaniu – podkreślał podczas ogłoszenia wyników prof. Wojciech Franus, prorektor do spraw nauki Politechniki Lubelskiej. – Wszystkim serdecznie dziękuję i gratuluję rezultatów. Liczę, że spotkamy się podczas kolejnej edycji naszego konkursu.

Źródło: Politechnika Lubelska

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
20/07/2024
temperature icon 27°C
zachmurzenie duże
Humidity 38 %
Pressure 1014 hPa
Wind 8 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top