31-latek z gm. Nowodwór zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że w miejscowości Przykwa w pobliżu sklepu leży nietrzeźwy mężczyzna. Jak się okazało zgłoszenie było wymyślone po to, aby policjanci zawieźli go do domu. Za bezpodstawne wezwanie służb został ukarany mandatem karnym. Przypominamy! Korzystaj z numeru alarmowego 112 odpowiedzialnie!

Ostatniej nocy dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie od operatora Centrum Powiadomiania Ratunkowego o tym, że nietrzeźwy mężczyzna leży na schodach przy sklepie w Przykwie w gminie Kłoczew.

Natychmiast na miejsce skierowano policjantów, którzy sprawdzili wskazane w zgłoszeniu miejsce, w którym miała znajdować się nietrzeźwa osoba wymagająca pomocy lecz jej nie znaleziono. Na miejscu obecny był 31-letni mieszkaniec gminy Nowodwór, który powiadomił służby dzwoniąc na numer alarmowy 112. Jak się okazało, 31-latek przyznał, że całą historię wymyślił po to aby przyjechał patrol policji i go podwiózł do domu.

Za bezpodstawne wezwanie służb został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy nieuzasadnione wezwanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Pamiętajmy o tym, że oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, blokując numer alarmowy, uniemożliwiamy połączenie tym osobom, które naprawdę tej pomocy potrzebują. Zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie taka pomoc jest konieczna.

Źródło: Policja Lubelska

Autor:MK
Powiązane
Kalendarium historyczne
dr Piotra Gawryszczaka

loader-image
Województwo lubelskie, PL
23/07/2024
temperature icon 24°C
zachmurzenie duże
Humidity 70 %
Pressure 1015 hPa
Wind 24 Km/h

 

Najnowsze

Scroll to Top